KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14188466
nr 1418 8466
Erik Gunnarsson Hallström
(1905-1993), Sverige
Oljemålning, Sydländskt landskap. Signerad. Olja på duk, 53x63, yttermått inklusive ram: 61x72 cm
Erik Gunnarsson Hallström, född 1905 i Björkö, död 1993, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 13 september 2021
kl 18:59:44
13/9 18:54:44
Erik Gunnarsson Hallström
Läs mer om Erik Gunnarsson Hallström